دوشنبه 07 اسفند 1402

هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال ضمانت نامه برای صنایع کوچک خراسان رضوی صادر شد

  • 1402/09/19 - 15:57
  • - تعداد بازدید: 135
  • - تعداد بازدیدکننده: 114
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /Zm3d
فرشچی خبر داد :

هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال ضمانت نامه برای صنایع کوچک خراسان رضوی صادر شد

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت : ضمانت نامه اعتباری به مبلغ یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال از ابتدای امسال تاکنون برای ۳۰ واحد صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی استان صادر شده است.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان خراسان رضوی " جعفر فرشچی طوسی " در راستای سیاستهای حمایتی دولت خدمتگزار ؛ افزود : حمایتهای مختلف از سرمایه‌گذاران در حوزه های صنعتی از طریق "صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک" در استان شتاب گرفته است و این حمایتها در موضوعاتی از جمله صدور ضمانت نامه های اعتباری بانکی به عنوان وثیقه برای اخذ تسهیلات شرکتهای تولیدی به ویژه در صنایع کوچک قابل پیگیری است.

 

وی اضافه کرد: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با هدف فراهم آوردن موجبات توسعه سرمایه گذاری بخش غیردولتی در صنایع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرحهای اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته، تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی بانکها و موسسات مالی و اعتباری به صنایع کوچک از طریق تضمین ۱۰۰ درصد اصل و سود تسهیلات اعطایی بانکها و موسسات مالی و اعتباری به صنایع ایجاد شده است.

 

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: این ضمانت نامه ها در قالب ضمانت نامه اعتباری برای تسهیلات بانکی سرمایه ثابت و در گردش، ضمانت نامه شرکت در مناقصه و مزایده، ضمانت نامه حسن انجام تعهدات، ضمانت نامه پیش پرداخت، ضمانت نامه تعهد پرداخت، ضمانت نامه اعتبار خریدار (خرید مواد اولیه) برای سرمایه گذاران در حوزه صنایع کوچک صادر می شود و اولویتها در صدور آن برای طرحهای دانش بنیان، واحدهای صادراتی، طرحهای ایجادی با پیشرفت اجرایی حداقل ۶۰ درصد، طرحهای اشتغالزا، تامین سرمایه در گردش برای افزایش ظرفیت تولید و طرحهای توسعه ای برخی واحدهای صنعتی است.

 

فرشچی افزود: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به توسعه صنایع کوچک از طریق تضمین پرداخت تسهیلات بانکی به آنها تا سقف ۵۰ میلیارد ریال و تا ۵۰ درصد تخفیف کارمزد کمک می کند.

 

وی ادامه داد: تاکنون ۸۷ پرونده برای متقاضیان ضمانت نامه اعتباری از صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی تشکیل شده است.

 

صنایع کوچک خراسان رضوی ۵۴ درصد از اشتغال، ۹۱ درصد از تعداد و ۳۵ درصد از سرمایه گذاری در حوزه صنعت را به خود اختصاص داده اند.

 

صنایع متوسط استان نیز ۱۳ درصد از اشتغال، پنج درصد از تعداد و ۶.۵ درصد از سرمایه گذاری در حوزه صنعت و صنایع بزرگ استان ۳۳ درصد از اشتغال، چهار درصد از تعداد و ۵۱ درصد از سرمایه گذاری در حوزه صنعت را در اختیار دارند.

  • گروه خبری : اخبار استانی,گروه آرشیو تمام اخبار استان,گروه اسلایدر سمت چپ,گروه اسلایدر سمت راست,گروه مناقصات و مزایدات,گروه خدمات ما,گروه اطلاع رسانی,گروه همکاران راهبردی
  • کد خبر : 23733
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب