دوشنبه 07 اسفند 1402

۹۳ هکتار زمین شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی در سال گذشته به سرمایه‌گذاران واگذار شد

  • 1402/01/30 - 09:55
  • - تعداد بازدید: 2594
  • - تعداد بازدیدکننده: 2078
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /Zrmc
فرشچی خبر داد:

۹۳ هکتار زمین شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی در سال گذشته به سرمایه‌گذاران واگذار شد

رئیس هیئت مدیره  و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با عنایت به محدودیتهای سال اخیر ، اراضی صنعتی در مرکز استان ، از واگذاری حدود ۹۳ هکتار زمین سرمایه‌گذاران در بالغ‌ بر ۲۴۰ قرار داد حق بهره‌برداری شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی در سال گذشته خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، "جعفر فرشچی طوسی" با بیان این مطلب در نشست شورای معاونین و مدیران ستادی استان، اظهار داشت : با توجه به ظرفیت‌های مناسبی که در این استان و بخصوص حوزه صنایع کوچک وجود دارد ، طرح‌های سرمایه‌گذاری مناسبی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سال گذشته  در قالب ۱۰۱  قرارداد زمین کارگاهی (۲۰۰ الی ۵۰۰ متری) با مساحت حدودا ۲/۸ هکتار و ۱۳۹ قرارداد زمین صنعتی بمساحت حدود ۹۰ هکتار و ۵ واحد دانش بنیان با مساحت حدود ۳ هکتار که نشان از جذابیت بسیار بالا برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی دارد ، لذا تمامی مدیران ستادی و اجرایی نیز باید امسال در راستای رشد تولید تلاش مضاعفی در این زمینه و بالاخص راه‌اندازی واحدهای راکد داشته باشند.
 
وی با بیان این‌که استان خراسان رضوی ظرفیت بالای اقتصادی برای سرمایه‌گذاری دارد ؛ افزود : از ابتدا تاکنون در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان ۵۰۲۳ قرارداد منعقد شده که از این میزان ۲۷۸۳ قرارداد منجر به اخذ پروانه بهره برداری و ایجاد اشتغالزایی برای بیش از ۸۰ هزار نفر شده است.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی اضافه کرد : در شهرک‌های استان ۲۱۲۰ طرح در حال  ساخت و ساز و نصب ماشین آلات وجود دارد و مابقی طرح‌ها مربوط به حوزه خدماتی و کارگاهی است؛ که در صورت اینکه نیز به مرحله بهره برداری برسند قریب به ۶۵ هزار اشتغالزایی جدید دیگر در استان ایجاد خواهد شد.   
 
فرشچی طوسی ادامه داد: وجود واحد‌های صنعتی دانش بنیان، صادرات گرا و نوع کیفیت کالا‌های تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی باعث ایجاد فضای رقابتی میان سرمایه‌گذاران شده و  ظرفیت مناسبی میان سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در استان شکل گرفته که در جهت رشد تولید استفاده و نیز از ظرفیت‌های به‌وجود آمده برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته در هر منطقه بهره‌گیری لازم را انجام می‌دهیم.
 
وی با اشاره به شعار سال که رهبر معظم انقلاب اسلامی "مهار تورم ؛ رشد تولید" نامگذاری کردند، افزود : حمایت از تولید و کمک به رشد صنایع را رویکرد‌های اصلی ما در مسیر تحقق اهداف اقتصادی صاحبان صنعت بوده به همین جهت واحد‌های صنعتی و تولیدی با حمایت‌هایی در بخش‌های زیرساختی از جمله تأمین آب، برق، گاز و مخابرات به بهره‌برداری می‌رسند.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از همه توان و امکانات برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در جهت ایجاد تولید و اشتغالزایی در استان استفاده می‌کنیم تا شاهد تحولات بیشتری در حوزه اقتصادی و در سال رشد تولید باشیم.
  • گروه خبری : اخبار استانی,گروه آرشیو تمام اخبار استان,گروه اسلایدر سمت چپ,گروه اسلایدر سمت راست,گروه مناقصات و مزایدات,گروه خدمات ما,گروه اطلاع رسانی,گروه همکاران راهبردی
  • کد خبر : 19691
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب